Antika alan yerler

Antik eserler denilince herkesin aklına gelen eski eşyalar olarak bir tabir kafasında canlansa da, aslında her eski eşyanın antika olmadığı bilinmelidir. Antika alan yerler insanların büyük bir çoğunluğuna bu konuda gerekli alım ve satımları yaparak kimi zaman ilgi ve hobileri ile alakalı önemli bilgileri de sunmaktadır. Antika geleneksel bir tarih içinde yaşamış en az 100 yıllık bir geçmişe sahip olan, tarihin izlerini ve kokusunu görselliği ile belli eden, nadir rastlanan eserlerden oluşan eski eşyalardır. Antika alan yerler içinde bulunan ve özellikle tablo, kişisel materyaller, kitaplar, mobilya eşyaları gibi birçok ve zenginleşmiş bir menüsü bulunan ürünler yer almaktadır.

WhatsApp ile fotoğraf gönderin,
Ortalama 15 dk içinde fiyat teklifi alın!

Antikacı Mehmet Efendi
İletişim & WhatsApp

+90 542 240 70 70

Tarihi bir misyona sahip olduğu bilinen ve çoğu zaman ise ülkemizde görüntüsü ile de değişik duygular yaşamanıza neden olan dükkânları görmüşsünüzdür. Antika eserlerin yer aldığı, çoğu zaman görsel güzelliğini bulunan ancak antika değeri olmayan eşyaların bile antika alan yerler içinde yer aldığı doğrudur. Bu tür işletmelerin ilk olarak hizmet verdiği ve en eski bilinen yerler arasında ise yine aynı tarihi geçmişi çok zengin olan İstanbul ilidir. İstanbul ilinde yer alan Kapalıçarşı, Bedestan gibi isimleri ile ünlü bir şöhrete sahip olan yerlerde bu tür hizmetler verilirdir. O dönemlerde de antika eseri olarak adlandırılmayan ancak eski ve geçmiş değerleri üzerinde barındıran bu tür materyaller Osmanlı döneminde satışa sunulan birkaç dükkândan öteye gitmezdi. Antika alan yerler olarak bilinen ve Osmanlı döneminde çoğunluğu Musevi vatandaşlar tarafından yapılan bu hizmetler gün geçtikçe değerlenmiş ve her ilde aynı şekilde hizmet veren Bitpazarları kurulmaya başlanılmıştı. Tarihsel dönem içinde bu şekilde hizmet veren her ilde birkaç bilindik yer bulabilmeniz mümkündür.

Antika denilince bir şehirde belirli bir mevki her zaman ön planda tutulmaktadır. Çünkü bu tür ticari faaliyetlerin gerçekleştiği antika alan yerler bilinen ve insanlarda değişik duygular yaşanmasına neden olan mekanlardır. Bir anda insanı yüzyıl geriye götüren ve dönemin insanlarının yaşayış ve hayata olan bağlılıklarının net olarak gözlemlendiği yerlerdir.

Artık günümüzde antika alan yerler olarak bilinen ve sektörün en öncü kuruluşları olan firmamızın internet sitesinden de takip edilmektedir. Geçen yıllar içinde profesyonel olarak hizmet veren ve kuruluşundan bugüne kadar tüm müşterilerine büyük özenle antika hizmeti veren firmamızdan sizlerde yararlanabilirsiniz. Güven ve gizliliğin büyük bir titizlikle sergilendiği tüm antika alımlarını hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Antika alan yerler konusundaki yıllardır yaptığımız özel hizmetleri internet dünyasında da devam ederek müşterilerin tüm soru ve sorunlarını çözeceğiz. Büyük dünyanın büyük hareket alanı içinde yer alan antika eserlerinin ülkemizde en çok bilinen ve tanındık ekiplerince oluşmuş personelimizle yine yıllara meydan okumaya devam ediyoruz. Yılların verdiği profesyonellik çerçevesinde tüm antika alımlarınızı anında nakit olarak yapmaya devam ediyoruz. Sizleri de antika dünyasının bilenen en eski firmasının internet sitesine davet ediyoruz.