Antika Mobilya Alanlar

Antika değeri taşıyan eşyaları tespit etmek, belirtilen eşyaların antika özelliğinin olup olmadığını değerlendirmek uzmanlık isteyen bir alandır. Antika mobilya alanlar olarak adlandırılan ve belirli bir tarihsel dönemi ifade eden bu tür eşyaların hem iyi korunmuş hem de uzun yıllara ait olduğunu belgeleyen nişaneleri olması gerekir. Antika her ne kadar eski ve tarihsel dönemi ihtiva eden eserlerin bir kartviziti olarak görülse de, her eski eşyanın antika olmadığı bilinmektedir. Özellikle ülkemizde antika eşyalar konusunda büyür bir şöhrete sahip olan antika mobilya alım seçenekleri, birçok farklı imalat ile görülebilmektedir. Osmanlı dönemine ait olan bazı eşyaların günümüzde antika özelliğini taşıyan eşyalar arasında yer alması tesadüfi bir durum değildir.

WhatsApp ile fotoğraf gönderin,
Ortalama 15 dk içinde fiyat teklifi alın!

Antikacı Mehmet Efendi
İletişim & WhatsApp

+90 542 240 70 70

Antika Mobilya Alan Yerler

Antika mobilya alan yerler diğer antika türlerinden dikkatli korunmak zorundadır. Elinde değerli ve kıymetli nadir bulunan bir antika eşya olan kişi mobilyanın koruma ve temizlik işlemlerini çok titiz bir şekilde yapması gerekir. Bilindiği üzere antika mobilya alan yerler eşyalarında en büyük risk çok fazla güneş, rutubet ve su temasının aşırı şekilde olmasıdır. Su alan bir mobilya şişme yapabilir. Güneş rengini ve üzerinde bulunan orijinal boyanın değişimine yol açarken, rutubette ağacın çürümesine yol açacaktır. Haddinden fazla sıcak ve soğukların antika mobilya üzerindeki etkileri çatlama olarak eşya üzerinde görülebilir. Temizliğinin düzenli yapılması da yine ağaç kurtları, tahtakuruları gibi zararlı böceklerin yok edilme ihtimali ile gerçekleşecektir.

Antika mobilya tarzında bulunan eşyaların belirli bir döneme ait olduğu, tarihin büyük el ustaları tarafından işçilikleri ile ön planda olduğu ancak uzmanlar ve bu konuda profesyonelleşmiş elemanlar sayesinde anlaşılacaktır. Günümüzde birçok sahte mobilyanın piyasada antika mobilya olarak yer aldığına şahitlik edebiliriz. Eski zamanlara ait bir eşyanın modeli, iç rafların veya çekmece kısımlarının bağlantıları gibi daha birçok ipucu sahte olup olmadığı konusunda fikir verebilir. Osmanlı döneminde yapılan birçok mobilya zamanın en ünlü gomalak cilası ile yapıldığı bilinmektedir. En büyük sanatkârların bile el işçiliklerini üzerine yaptıkları sarı ve beyaz renkli gomalak cilaları özel kaplamalı sedef mobilyalarda muhteşem bir görüntü oluşturur.

Antika mobilya alım ve satımları için antikacılardan alacağınız desteğin yanı sıra, yenidünyanın verdiği nimetler arasında yer alan İnterneti de kullanabilirsiniz. Artık antika alım ve satımı yapan siteler arasında profesyonel olarak hizmet veren internet sitemizde sizlerde bu türden alım ve satımlarınızı gerçekleştirebilir, antika mobilya gibi eşyalarınızın değerlerini anında öğrenebilirsiniz. Güvenli ve profesyonel bir ortamdan hızlı bir şekilde imkân sağlamak isterseniz, internet sitemizde bulunan özel kategorilerde gezintilerinizi yapabilirsiniz. Günlük olarak yenilenen ve en tarihi antika eserlerin özel sergilendiği müzayedelere katılabilir, yapılacak olan antika alım satımlarında sizlerde bulunabilirsiniz. Tüm güvenlik sistemlerinin en üst seviyede tutulduğu ve gizlilik politikasına bağlı olarak hizmet vermeye başlayan internet sitemizden sizlerde antika dünyasının muhteşem ve gizemli dünyasına giriş yapabilirsiniz.

Osmanlı salon takımı alanlar, eski sandalye alanlar, antika konsol alanlar, işlemeli sandık alan yerler, işlemeli bebek odası alan yerler, Osmanlı sandalye alanlar, antika koltuk takımı alanlar, işlemeli karyola alan yerler, antika vestiyer alanlar, antika yatak odası alanlar, varaklı karyola alan yerler, işlemeli orta sehpa alan yerler, antika klasik alanlar, varaklı vestiyer alan yerler, antika yatak başlığı alanlar, işlemeli genç odası alan yerler, eski vestiyer alanlar.

Osmanlı berjer alanlar, varaklı müzik konsolu alan yerler, Osmanlı genç odası alanlar, Osmanlı yatak odası alanlar, varaklı televizyon sehpası alan yerler, antika karyola alanlar, antika mutfak sandalyesi, eski yatak alanlar, eski köşe takımı alanlar, antika ayna alanlar, antika müzik sehpası, eski bebek odası alanlar, antika müzik masası alanlar, işlemeli müzik sehpası alan yerler, antika sandalye alanlar, eski koltuk takımı alanlar, antika koltuk alanlar, işlemeli vitrin alan yerler, varaklı dolap alan yerler, işlemeli yatak odası alan yerler, osmanlı yatak başlığı alanlar, varaklı berjer alan yerler, antika dolap, osmanlı ayna alanlar, antika yatak odası, antika dolap alanlar, varaklı vitrin alan yerler, antika kitaplık.

Osmanlı dresuar alanlar, antika sehpa alanlar, osmanlı oturma grubu alanlar, antika baza başlığı alanlar, osmanlı köşe takımı alanlar, işlemeli konsol alan yerler, antika mutfak köşe takımları, işlemeli mobilya alan yerler, varaklı bebek beşiği alan yerler, eski oturma grubu alanlar, varaklı genç odası alan yerler, antika yatak alanlar, osmanlı koltuk takımı alanlar, işlemeli mutfak sandalyesi alan yerler, eski masa alanlar, işlemeli salon takımı alan yerler, varaklı portmanto alan yerler, varaklı mutfak masası alan yerler, eski ayna alanlar, antika portmanto, eski orta sehpa alanlar, antika baza başlığı, varaklı yatak başlığı alan yerler.

Osmanlı orta sehpa alanlar, antika vitrin alanlar, işlemeli sehpa alan yerler, eski yatak odası alanlar, eski müzik konsolu alanlar, eski sehpa alanlar, antika kitaplık alanlar, antika sandalye, işlemeli köşe takımı alan yerler, işlemeli yatak alan yerler, eski konsol alanlar, eski tv ünitesi alanlar, osmanlı masa alanlar, işlemeli müzik masası alan yerler, osmanlı vitrin alanlar, varaklı oturma grubu alan yerler, antika mobilya, antika salon takımı, antika mutfak masası, osmanlı sandık alanlar, eski sandık alanlar, eski kitaplık alanlar, antika sandık, antika mutfak köşe takımları alanlar, varaklı sandalye alan yerler, işlemeli klasik alan yerler, antika genç odası, antika koltuk takımı, eski köşe sehpa alanlar, osmanlı müzik sehpası alanlar, antika oturma grubu.

Antika portmanto alanlar, varaklı sehpa alan yerler, işlemeli köşe sehpa alan yerler, antika masa alanlar, varaklı orta sehpa alan yerler, işlemeli mutfak masası alan yerler, varaklı salon takımı alan yerler, antika mutfak masası alanlar, işlemeli yatak başlığı alan yerler, eski bebek beşiği alanlar, antika tv ünitesi alanlar, işlemeli tv ünitesi alan yerler, antika dresuar, osmanlı mutfak köşe takımları alanlar, eski dresuar alanlar, antika yatak, antika müzik sehpası alanlar, varaklı sandık alan yerler, varaklı koltuk takımı alan yerler, osmanlı klasik alanlar, eski yatak başlığı alanlar, işlemeli vestiyer alan yerler, eski mutfak sandalyesi alanlar, antika köşe takımı, varaklı müzik masası alan yerler, işlemeli bebek beşiği alan yerler, işlemeli televizyon sehpası alan yerler.

Varaklı müzik sehpası alan yerler, antika oturma grubu alanlar, antika koltuk, osmanlı müzik konsolu alanlar, antika konsol, eski portmanto alanlar, antika köşe sehpa alanlar, osmanlı kitaplık alanlar, varaklı koltuk alan yerler, osmanlı karyola alanlar, osmanlı bebek odası alanlar, eski televizyon sehpası alanlar, osmanlı mobilya alanlar, eski karyola alanlar, antika köşe takımı alanlar, varaklı klasik alan yerler, varaklı mobilya alan yerler, işlemeli portmanto alan yerler, osmanlı yatak alanlar, antika genç odası alanlar, antika bebek beşiği alanlar, antika salon takımı alanlar, osmanlı müzik masası alanlar, varaklı yatak odası alan yerler, eski salon takımı alanlar, antika televizyon sehpası, işlemeli mutfak köşe takımları alan yerler, işlemeli dolap alan yerler.

İşlemeli oturma grubu alan yerler, varaklı ayna alan yerler, antika orta sehpa, işlemeli berjer alan yerler, antika masa, antika tv ünitesi, işlemeli koltuk takımı alan yerler, osmanlı konsol alanlar, varaklı konsol alan yerler, işlemeli kitaplık alan yerler, antika müzik konsolu alanlar, eski müzik sehpası alanlar, işlemeli müzik konsolu alan yerler, antika dresuar alanlar, eski mobilya alanlar, varaklı tv ünitesi alan yerler, antika karyola, antika müzik masası, varaklı bebek odası alan yerler, antika vitrin, osmanlı koltuk alanlar, antika bebek odası alanlar, işlemeli baza başlığı alan yerler, eski dolap alanlar, varaklı mutfak köşe takımları alan yerler, antika berjer alanlar, işlemeli masa alan yerler, varaklı mutfak sandalyesi alan yerler, eski mutfak köşe takımları alanlar.

Antika televizyon sehpası alanlar, eski klasik alanlar, antika köşe sehpa, antika sehpa, osmanlı mutfak masası alanlar, osmanlı sehpa alanlar, osmanlı portmanto alanlar, varaklı baza başlığı alan yerler, antika bebek odası, antika ayna, osmanlı dolap alanlar, osmanlı tv ünitesi alanlar, antika mobilya alanlar, antika berjer, eski vitrin alanlar, varaklı köşe sehpa alan yerler, antika sandık alanlar, antika orta sehpa alanlar, işlemeli sandalye alan yerler, antika vestiyer, varaklı dresuar alan yerler, osmanlı baza başlığı alanlar, eski müzik masası alanlar, antika yatak başlığı, işlemeli koltuk alan yerler.

WhatsApp ile fotoğraf gönderin,
Ortalama 15 dk içinde fiyat teklifi alın!

Antikacı Mehmet Efendi
İletişim & WhatsApp

+90 542 240 70 70

Osmanlı bebek beşiği alanlar, osmanlı köşe sehpa alanlar, işlemeli ayna alan yerler, eski berjer alanlar, eski mutfak masası alanlar, eski baza başlığı alanlar, antika bebek beşiği, işlemeli dresuar alan yerler, antika mutfak sandalyesi alanlar, eski genç odası alanlar, varaklı kitaplık alan yerler, varaklı köşe takımı alan yerler, varaklı masa alan yerler, antika müzik konsolu, antika klasik, osmanlı vestiyer alanlar, osmanlı mutfak sandalyesi alanlar, eski koltuk alanlar.

Oymalı salon takımı alan yerler, oymalı berjer alan yerler, oymalı mobilya alan yerler, oymalı mutfak sandalyesi alan yerler, oymalı oturma grubu alan yerler, oymalı müzik konsolu alan yerler, oymalı masa alan yerler, oymalı konsol alan yerler, oymalı mutfak köşe takımları alan yerler, oymalı dolap alan yerler, oymalı kitaplık alan yerler, oymalı sehpa alan yerler, oymalı sandık alan yerler, oymalı müzik sehpası alan yerler, oymalı ayna alan yerler, oymalı mutfak masası alan yerler, oymalı portmanto alan yerler, oymalı koltuk takımı alan yerler, oymalı müzik masası alan yerler, oymalı klasik alan yerler, oymalı vestiyer alan yerler, oymalı bebek beşiği alan yerler, oymalı köşe takımı alan yerler, oymalı orta sehpa alan yerler, oymalı genç odası alan yerler, oymalı köşe sehpa alan yerler, oymalı dresuar alan yerler, oymalı karyola alan yerler, oymalı koltuk alan yerler, oymalı tv ünitesi alan yerler, oymalı bebek odası alan yerler, oymalı sandalye alan yerler, oymalı yatak başlığı alan yerler, oymalı vitrin alan yerler, oymalı yatak odası alan yerler, oymalı baza başlığı alan yerler, oymalı televizyon sehpası alan yerler.