Antikacılar

Yüzyıllardır insanoğlunun yaşamında yer almış olan değerli eski eşyaların alım ve satımları günümüz ismi ile bilindiği gibi kimi zaman antikacılar kimi zaman ise bu alanda ün yapmış koleksiyonerler tarafından yapılmaktadır. Her ne kadar antikacı ismi yeni yüzyılın tanımladığı bir isim olarak önümüze çıksa dahi eski eşya veya değerli eşyaların alım satımları eski dönemlerde takas yöntemi ile yapıldığından çok eski bir maziye sahip olduğu bilinir. Üzerinde sanatkârının izlerini taşıyan veya tarihe mal olmuş bir karakterin kullanmış olduğu nadir ve özel yapım bir eşya zamanla antika değerini taşıyabilir. Ancak her eski eşyanın illaki antika olacak diye bir kavram belirmesi antikacılar içinde kabul edilmeyen bir ön görüdür.

WhatsApp ile fotoğraf gönderin,
Ortalama 15 dk içinde fiyat teklifi alın!

Antikacı Mehmet Efendi
İletişim & WhatsApp

+90 542 240 70 70

Antikacı olmak için belirli bir okula gitmek veya bu işi öğrenmek için özel eğitim almak gibi konular bu meslek erbabının hamurunda yoktur. Antikacılar meslek seçimlerini yaparken daha çocukken gelen bir merak üzerine bu işe girerler. Birçok koleksiyoner de antikacılar içinde bu şekilde oluşmuştur. Gerek ilgi ve meraktan antikacı olarak anılan kişiler, gerekse merakın bir adım ilerisine giderek yine merakla başlayan ileri yatırımcılık işlemlerine bütün antikacılar katılım sağlamıştır.

İnsanların antikacı deyince aklına gelen ilk öngörü ise çok zengin kişilerce yapılan bir meslek olduğu kanaatidir. Her ne kadar bu yorumların büyük bir kısmı doğruluk ihtiva etse de, kimi zaman farklı bir meslek erbabının ufak çaplı hobileri ile antikacılar dünyasında yer aldığı da görülebilir. Ancak büyük müzayedeler ile satışa sunulan ve çok ama çok değerli olan antika eserler tabi ki bilindiği gibi maddiyatının ne kadar güçlü olduğu ile alakalıdır. Buradaki ince nokta antikacı kişinin antika eserin satışından aldığı komisyon olarak hesaplanmasıdır. Pahalı alınan bir eser pahalı satılır ise aradaki komisyon antikacılar için anlam taşır. Bu da dışarıdan görüldüğü gibi zenginliğin bir alameti olarak görülmez.

Antikacılar günümüzde artık antika eserlerin alım ve satışlarını internet üzerinden gerçekleştiriyorlar. Ülkemizde büyük bir değişim ile antikacı liderliğini elinde bulunduran firmamızda artık antika eserlerin alımlarını kendi sitesinden almaya başladı. Sitemizde yer alan özel bölümlerden sizlerde antika eserlerinizi güvenli ve hızlı bir sistem ile bize satabilirsiniz. Uzun bir dönem içinde antikacılar konusunda uzmanlaşan ve bu alanda büyük başarılara imza atan firmamızın internet sitesinde sizlere hizmet vermek için çalışan antikacı arkadaşlarımız ile görüşmeler yapabilirsiniz. Kategoriler halinde ayrılmış özel bölümlere elinizdeki antika eserlerin paylaşımlarını yaparak değerlerini öğrenebilir, anlık hizmet koşulları ile antika eserlerinizi bize satabilirsiniz. Antikacılar olarak hazırlanan bu özel site içinde gizlilik kurallarına bağlı olarak işlemler gerçekleşebilmektedir. Büyük müzayedelere sunmak üzere elinizdeki değerli antika eserlerin satışlarında yardım alabilirsiniz. Sitemizde yer alan konulara veya özel iletişim numaralarımıza bilgi bırakarak size ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.