Antika Eşya Alım Satım

Antika alım satım hizmeti belirli bir meslek gurubuna üye olmaktan ziyade, kişilerin merak. İlgi ve istekleri doğrultusunda hobi olarak başlayan ve belirli bir zaman sonra profesyonel hizmet olarak sunulan meslek dallarından bir tanesidir. Antika İtalyanca kökenli bir kelime olup tarihsel bir değere sahip olan, ender bulunan ve özel işçilik ile ortaya konulan verilerle belirlenen eski eşyalara verilen ortak isimdir. Antika alım satım hizmeti isim olarak 19. Yüzyılın ortalarında kültürümüzde yer alsa dahi daha eski zamanlarda da insanlar arasında ticari faaliyet olarak görülen bir alış veriş şeklidir. Ancak antika alım satımları konusunda ilk mesleki faaliyetler Paris, Amsterdam ve Londra gibi kentlerde kendini göstermiştir. Ülkemizde de İstanbul şehrimizde gerek Kapalıçarşı, gerek bitpazarı gibi isimler ile yer almış olan bu ticareti daha çok Musevi kökenli kişilerce yapıldığı Osmanlı döneminden bilinir.

WhatsApp ile fotoğraf gönderin,
Ortalama 15 dk içinde fiyat teklifi alın!

Antikacı Mehmet Efendi
İletişim & WhatsApp

+90 542 240 70 70

 Antika alım satım hizmeti Osmanlı döneminde çoğunlukla ticari faaliyetlerden ziyade değiş tokuş veya miras yolu ile günümüze gelmiştir. Ülkemizde ise Antika alım satımı 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu ile 1983 yılında yürürlüğe girmiştir.  Antika alım satım hizmeti Osmanlı dönemine ait eserlerin yanı sıra eski ve özelliğini yitirmemiş, nadir bulunan eşyaların belirlenmesi ile yapılmaktadır. Daha önceki tarihi izleri taşıyan mobilya, heykel, sanatsal bir yapıya sahip olan veya el işçiliği ile işlenmiş metalardan oluşur. Antikacılık mesleği ülkemizde Kapalıçarşı, Bedestan isimleri ile ünlenen bitpazarlarında ilk olarak tamir ve bakım ile başlamış, ilerleyen dönem içinde bu meslek gerek merak üzerine, gerekse hobi olarak anılmıştır.

 Antika eşya alım satım hizmeti için belirli şehirlerin önem arz eden yerlerinde ( bunların büyük bir çoğunluğu eski eşyaların alım ve satımının yapıldığı bitpazarları olarak tabir edilen yerler) ufak ticarethaneler olarak başlamıştır. İlerleyen yeni neslin bu yönde taleplerinin artması ile hatırı sayılır tutarlara ulaşan müzayedeler yapılmaya başlanmıştır. İlk olarak büyük yerde bulunan özel Otellerin lobilerinde satışlarına başlanılan bu müzayedeler ilerleyen devir ile müzelerde yerini almıştır. Günümüzde gelişmiş birçok ülkede özel müzayede salonları ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.  Antika alım satım hizmeti ise değişen dünya şartları ile artık internet üzerinden de güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Antika Alım Satım

 Antika alım satım hizmeti için özel olarak tasarlanmış internet sayfamızdan sizlerde gerek antika eserlerin değerlerini öğrenmek için, gerekse antika alım satım hizmeti için yararlanabilirsiniz. Özel olarak hazırlanmış ve profesyonel ekipler ile sergilenen özel antika eserleri günü gününe takip edebilirsiniz.  Antika alım satım konusunda merak ettiğiniz tüm sorularınızı anlık olarak hazır bulunan görevlilerimize sorabilir ve öğrenebilirsiniz. Antika eserlerin güvenli bir sistem içinde tanıtıldığı, alım ve satımının yapıldığı son sisteme sahip olan sitemize hepinizi bekliyoruz.