Ekspertiz Hizmeti

İstanbul içerisinde aynı gün, İstanbul dışı için 3 gün içerisinde yerinde antika ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Antika genellikle bir dereceye kadar işçilik gösteren nesnelerdir. Yani antikalar ayrıca döneminde özelliğini gösteren işçilik emeği olan, az bulunur ve genelde döneminde de değerli olan ya da bir masa veya erken otomobil gibi tasarım harikası ürünlerdir. Antika dükkanlarında, mülk satışlarında, müzayede evlerinde, çevrim içi açık artırmalarda ve diğer mekanlarda alım satımı gerçekleşir. Değerli antikalar sektördeki antikacılar tarafından doğrudan alınıp satıldığı gibi müzayede ile de piyasaya sunulmaktadır.

WhatsApp ile fotoğraf gönderin,
Ortalama 15 dk içinde fiyat teklifi alın!

Antikacı Mehmet Efendi
İletişim & WhatsApp

+90 542 240 70 70

Antika Nedir ve Nasıl Değeri Nasıl Anlaşılır?

Bir antika (Latince: antiquus ) en az 100 yaşında olan bir üründür. 100 yaşından küçük eşyalar ise antika olarak değil eski eşya veya yaşlı eşya olarak adlandırılır

Antikalar yapılma zamanı, güzelliği, az bulunur olurluğu, durumu, faydası, kişisel duygusal bağlantı ve / veya diğer benzersiz özellikler nedeniyle toplanır veya arzulanır. Antikalar insan toplumunda bir önceki döneme ya da dönemi temsil eden bir cisimlerdir.

Antikayı tanımlamak için genel olarak en az 100 yaşında nesnelere uygulayacak şekilde tanımlamak yaygın bir uygulamadır. Antika koleksiyoncuları, müzayedeleri takip ettikleri gibi antikacılar ile iletişimde olarak müzayede dışı mal alımına da önem verirler. Bazı ürünler uzman antikacılar tarafından müzayede değerinden daha yüksek bir değerde alınıp satılabilir.

Neden Antika Satın Alınır?

İnsanlar kişisel kullanım, hediye veya kâr için eşya satın alırlar. Çoğu zaman, bireyler bilmeden eski veya modern eşyalar ile gerçek antikalar arasında hataya düşerler. Farklılıklardan habersiz olan Antikacı Mehmet Efendi, antika sektöründe çok az değere sahip bir şey için kendilerine yüksek miktarda para ödüyor bulabilirler. Bu nedenle almak ve satmak istediğiniz antikaları, sektöründe uzmanlaşmış antikacılara danışarak antika alım satım gerçekleştirmeniz tavsiye edilir.